Technické parametry kluzištěKluziště od firmy Glice® Vám umožní bruslit kdekoli a zcela nezávisle na ročním období. Naše kluziště jsou ekologická a ekonomická zároveň. Umělá plocha má nulovou spotřebu elektrické energie a vody.


Kluziště Lesná je největší stálé kluziště z polymerového ledu v Brně. Kluziště má skluznou složku integrovanou už od výroby ve hmotě panelů a není tedy nutné na ni přidávat nic dalšího. Výhodou umělého kluziště je zejména neomezená bruslařská sezóna, minimální údržba, dlouhá životnost a kvalitní zpracování. Poslední 2-3 roky se pro venkovní kluziště pro veřejnost, díky špatným teplotním podmínkám, začínají používat kluziště Glice i v zemích tradičně orientovaných na vodní led. Příkladem jsou Severní Itálie, Švýcarsko, Německo, Rakousko.


Na ploše se bruslí stejným způsobem a se stejným vybavením jako na klasickém ledu. Prvních cca 20 vteřin je třeba si zahřát nůž bruslí a následně začne plocha optimálně klouzat. Může se zdát, že umělá plocha je o chlup pomalejší než klasická ledová plochy. Ideální tedy pro nejmenší bruslaře.


Děti ocení fakt, že pády na plochu méně bolí a plocha nestudí. Také má během celé životnosti stejnou podobu, nejsou tam žádné praskliny. Brusle je třeba mít nabroušené stejně jako na klasický led, bruslení na nenabroušených bruslích není žádná zábava a brusle budou prokluzovat do stran.


Údržba plochy je pouze v odstraňování drobných částeček vzniklých při bruslení a čištění od prachu za pomocí kotoučového čističe se sáním (stejný jako např. na podlahy v supermarketech). Skladování je na paletách. Doba složení je pro kluziště 288m2 2 dny.


Plochu je dobré udržovat v čistotě a nelze po ní chodit v botách špinavých od prachu – používají se pro to jednorázové návleky.